It is currently Wed Dec 01, 2021 8:52 pm    

*

Romance Scam

Please report romance scams and dating scams here. We accept reports on Russian scammers and Nigerian scammers.

Disclaimer regarding pictures posted on the board: please understand that you are NOT looking at the pictures of people who are actually scamming you. The people portrayed on these photos are innocent men and women, NOT involved in scamming in any way and have nothing to do with scammers. The scammers are using their images without their knowledge or permission to deceive their victims and steal their money.Join our SCAM FREE DATING SITE
Readnotify - trace your emails, get IPs
RESEARCH SCAMMERS BY NAME
Forum rules:

** PLEASE READ BEFORE POSTING!

RESEARCH SCAMMERS BY EMAIL

Informacje w języku polskim.

Information about scams in different languages
User avatar
Igulinka
Moderator/Sponsor
Moderator/Sponsor
Posts: 27407
Joined: Sun Sep 29, 2013 3:12 am
Location: New York


Bookmark and Share

Informacje w języku polskim.

Postby Igulinka » Wed Aug 06, 2014 9:51 pm

W przypadku , gdy uswiadomisz sobie , ze padles ofiara oszustwa , prosimy o Postępowanie zgodne z poniższymi instrukcjami :

1) . Otworz Romance scam.com strone 'home page" i kliknij na *Forum* w lewym gornym rogu. Po prawej stronie znajdziesz *Forum Section*. W zaleznosci od tego jakie zdjecia uzyte zostaly w oszustwie otworz odpowiednia galerie. Np. jesli oszust przeslal Tobie zdjecia zolnierza rozpocznij raport w forum *Military scams*.Jezeli sprawdzilaes przy pomocy Google Image Search albo Tyneye i zdjecia sa juz w forum kliknij na Post a Reply i podaj swoja historie
Prosimy o opisanie krotkiej historii gdzie go poznaliscie oraz jego dane osobowe . Prosze podac link do strony randkowej lub Facebook . Prosze podac oszusta email adres, telefon, Skype, listy milosne oraz prosby o pozyczke. Jezeli potraficie wydobyc IP adres to prosze rowniez go podac. Fotografie dodaje sie na koncu przy uzyciu przycisku Add image to post.
2) Zloz raport o stratach finansowych pod adres : http://www.ic3.gov/complaint/default.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; kliknij na IC3 przycisk z FBI i NWC3 wpisz wszystkie straty finansowe , nazwy transakcji , numery transferow i przez jakie instytucje byly one dokanane. Jeśli przeslales pieniadze bezposrednio z banku do banku proszę wpisac wszystkie wyplywy gotowki w raporcie.
Ten raport jest dla wszystkich ofiar oszustwa romansowego , bez względu na to, czy jesteś obywatelem USA czy nie . Po wypełnieniu raportu i przeslaniu do FBI otrzymasz numer identyfikacyjny i haslo . Proszę zachować paragon w bezpiecznym miejscu. Twoj raport umieszczony zostanie w bazie danych, i policja z calego swiata ma prawo go otworzyc w wypadku gdyby potrzebowala imformacje o oszuscie.
Raport IC3 jest również udokumentowanym dowodem , że jesteś ofiarą oszustwa a nie współsprawcą oszustwa.
3). Zloz raport o oszuscie do serwisu internetowego na ktorym go poznales. Upewnij sie , ze powiadamiasz dana strone poniewaz oszust jest nigeryjskim szwindlerem (419 Nigerian scam),przeslij e mail lub czat , w ktorym oszust poprosil o pieniadze . Podaj rowniez wszystkie inne nazwiska pod ktore kazal przeslac Tobie pieniadze. Podaj rowniez e mail ekstraktor ,zeby serwis internetowy nie pozwolil mu zalozyc nowego konta .

4). Skopiuj wszystkie pliki . Upewnij się, ze masz kopię zapasową wszystkich wiadomości, zdjęć, kwitów, raportów, rozmowy czatu, na dysku flash, CD, urządzenie przenosne , lub po prostu kopie na papierze aby przechowywać je jako dowód w razie uszkodzenia lub wyłączanie komputera. Proszę schowac wszystko w bezpiecznym miejscu, aby w przypadku sledztwa można bylo dostarczyć więcej informacji.

5). Urzyj wszystkie srodki bezpieczenstwa dla Twojego profilu na Facebooku, mozna to zrobic przez wybor wlasciwych ustawien w menu.

Ponadto, najlepszą ochroną przed oszustwem jest nauczyc sie jak go rozpoznać i jak go zatrzymać zanim popelni przestepstwo.
Oto kilka wskazówek na temat tego, co powinno - i czego nie powinn sie robic :
Nie odpowiadaj obcym osobom. Zazwyczaj oszusci chcą uzyskać odpowiedź - nie dać im powodu do kontaktu. Jezeli zaprzyjaznisz sie z obca osoba nie nalezy trzymać tego w tajemnicy. Oszusci lubia byc trzymani w tajemnicy ,aby inni przyjaciele ich nie sprawdzili.
Odwiedź Centrum Facebooka Bezpieczeństwo rodzinne Aby uzyskać więcej informacji, narzędzi i zasobów


Prosimy przeczytać dokladnie nasza lekture General Information, która pomoze Wam rozpoznać oszustwo oraz jak uniknac oszustwa ,ktore znane jest jako pomoc w zlapaniu oszusta. Możesz przejść do folderu przedstawiajacego czlonkow zarządu oraz sprawdzic wszystkie informacje archiwalne ważne dla Ciebie. Pragniemy pomóc Ci nauczyć się zrozumieć, w jaki sposob oszuści działają i jak ukierunkowuja swoje ofiary , przeczytaj niektóre schematy oszustw, które były używane przez lata .. Dowiedz się, jak korzystać z narzędzi w internecie dla wlasnego bezpieczeństwa . Następnie prosimy o przekazanie wiadomosci swojej rodzinie i znajomym , aby mogli uczyć innych zyc bezpieczne podczas surfowania w internecie ... Igulinka.
Confronting the scammer is WRONG!!! DON'T enlighten criminals with your wisdom. REPORT & BLOCK.
PHOTO VICTIM - "Do not confront the owner of the pictures, as they are victims themselves! You will only serve to further the terror and harm !" Silence Is Golden!!! I speak Polish.

Informacje w języku polskim.

Sponsor

verispy.com
Sponsor
 

Return to “Information about scams in different languages”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron