It is currently Tue Mar 19, 2024 3:41 am    

*

Romance Scam

Please report romance scams and dating scams here. We accept reports on Russian scammers and Nigerian scammers.

Disclaimer regarding pictures posted on the board: please understand that you are NOT looking at the pictures of people who are actually scamming you. The people portrayed on these photos are innocent men and women, NOT involved in scamming in any way and have nothing to do with scammers. The scammers are using their images without their knowledge or permission to deceive their victims and steal their money.




Harry Brown<harrybrown2033yahoo.co.uk>

Questions to be Answered in Your Own Language
User avatar
jaga
RomanceScam Sponsor
RomanceScam Sponsor
Posts: 24457
Joined: Wed Aug 29, 2012 3:30 pm


Bookmark and Share

Harry Brown<harrybrown2033yahoo.co.uk>

Postby jaga » Thu Dec 13, 2012 12:05 pm

message received in Polish

Źródło:
Nazwa hosta źródłem jest "105.226.freebone.cz"
źródłowy adres IP jest 88.83.226.105. - Czechy ,83, Turnov

Return-Path: harrybrown2033@yahoo.co.uk
Received: from nm25-vm5.bullet.mail.ird.yahoo.com [212.82.109.206]
Received: from [88.83.226.105]
Date: Thu, 13 Dec 2012 10:34:30
From: Harry Brown <harrybrown2033@yahoo.co.uk>
Temat:Dużo pocałunku i uściskami. I czekać, aby usłyszeć od ciebie szybko i zdjęć.

Mój Najdroższy

Dzięki za odpowiedź e-mail. Jak mówiłem wcześniej, jestem tu, by spotkać się szczere i uczciwe kobiety na partnera życiowego. Byłem samotny od wielu lat, ale ja postanowiłem stworzyć rzeczywisty wybór kobiety Dlatego dołączył do tej witryny. Mam 173cm wzrostu i 81 kg wagi. Jestem 46 lat stary, mechanik i pracuję przy budowie dróg i mostów. Jestem właścicielem firmy budowlanej. Mam dwoje dzieci Betney i Gerald, przed spędzam czas wypad na plaży i słuchać muzyki, Moje hobby to czytanie i słuchanie muzyki klasycznej.

Mam wszystko człowiek potrzebujesz w swoim życiu tak, aby uzyskać ładny kobietę, aby moje życie pełne. Jestem wdową i moja żona i córka zmarła trzy lata temu. zginęli w wypadku samochodowym. Powiedziałem sobie, że nie ożeni się ponownie dopiero po trzech latach, ze względu na miłość, jaką mam dla mojej zmarłej żony i córki, ale teraz, to jest właściwy czas, aby wybrać dobrą kobietę mój wybór i modlę się, aby uzyskać wspaniałą kobietę który będzie mnie kochał i kochać mnie.

Jestem człowiekiem, który wierzy w przeznaczenie i wiem, że będę dobrą kobietą, aby zadzwonić do mojej żony ponownie.

Proszę chcę byś mi powiedzieć więcej o sobie i swojej rodziny? Jaki jest charakter Twojej pracy? Chcę także własne zdjęcia i powiedz mi coś więcej o swojej pracy? Proszę musisz być pisanie codziennie, nawet gdy jesteś zajęty, ponieważ pomoże nam poznać się nawzajem bardzo dobrze. Załączam moje zdjęcia, aby zobaczyć.

Jestem bardzo zaszczycony, że jesteś w moim życiu.

Dużo pocałunku i uściskami. I czekać, aby usłyszeć od ciebie szybko i donot zapomnij przesłać swoje zdjęcia.

Pozdrawiam,
Harry

Image

Harry Brown<harrybrown2033yahoo.co.uk>

Sponsor

verispy.com
Sponsor
 

User avatar
FrumpyBB
Site Admin
Posts: 65261
Joined: Sun Apr 06, 2008 7:35 pm
Location: Central Europe


Bookmark and Share

Re: Harry Brown<harrybrown2033yahoo.co.uk>

Postby FrumpyBB » Thu Dec 13, 2012 12:17 pm

^^
IP: 88.83.226.105
Hostname: 105.226.freebone.cz
ISP: Freebone s.r.o.
Indeed, proxy. Nice find :)
Please try your best to block ALL your scammer´s still incoming messages and calls!

What is all this? => The FAQ

The scammers vs. Why is "he" still doing it?

Why is alerting the man in the pictures DANGEROUS?

Please click why confronting my scammer is terribly wrong :)

User avatar
jaga
RomanceScam Sponsor
RomanceScam Sponsor
Posts: 24457
Joined: Wed Aug 29, 2012 3:30 pm


Bookmark and Share

Re: Harry Brown<harrybrown2033yahoo.co.uk>

Postby jaga » Thu Jun 19, 2014 12:59 pm

Netlog
revsamueljohn2011
male - 48 years, Portsmouth, United Kingdom
Name: Harry Brown
Date of birth: 13/03/1966

Dear Love
I am Mr. Harry from UK. I am an International contractor That deals with the construction of roads and bridges.
I am into this website ..... and saw you email profile today and got interested in you, am looking for a nice
woman and will love forever because i am a man That knows how to make a woman smile.
I believe in long distance relationship because it needs a lot of strength and courage. With due respect, i will
like you to write to me through my email so we can start That expressing our feelings together. My id is (harrybrown2033@yahoo.co.uk)
Thanks and hope to hear from you. Love from
Mr. Harry :)

Image

User avatar
jaga
RomanceScam Sponsor
RomanceScam Sponsor
Posts: 24457
Joined: Wed Aug 29, 2012 3:30 pm


Bookmark and Share

Re: Harry Brown<harrybrown2033yahoo.co.uk>

Postby jaga » Thu Jun 19, 2014 1:46 pm

mirtesen.ru /
harrybrown brown
male - 48 years, Pisces

Dearest Love
I am Mr. Harry Brown of the United Kingdom. International contractor who builds roads and bridges. I am on this site ..... i saw your profile today, I am interested in looking for a good woman I will love you forever, because I am a person who knows how to make a woman smile.
I believe that in a long distance relationship because it requires a lot of strength and courage. With all due respect, I would like you to write me through my email so that we can begin to express our feelings together.
My ID (harrybrown2033@yahoo.co uk)
Thank you and hope to hear from you.
Love from Mr. Harry

Image

Return to “Non-English speaking users”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest